Mezinárodní Iniciativa pro Rozvoj Etnické Tvorby
English

Připravované projekty a akce

Koncerty a workshopy Idy Kelarové, jejího uměleckého týmu a pěveckého sboru Čhavorenge

Workshopy v Rudolfinu, Praha: 16.-17.5. 2017 a 30.-31.5. 2017 

Děti z pevěckého sboru Čhavorenge nejezdí do Rudolfina jen koncertovat. Mají možnost i učit další děti - předávají jim svou vlastní romskou kulturu, o které se v našich školách bohužel téměř vůbec nic nedozvědí. Učíme děti z Čhavorenge učit, a to v rámci edukativních programů. Česká filharmonie a tým MIRET, z. s. vytvářejí pro romské a neromské děti prostor pro přátelské a otevřené setkání bez předsudků. Když workshopy končí, loučení bývá velice emotivní. Je krásné pozorovat, jak se dá žít bez předsudků a jak vše krásně funguje. Jde to. 

Koncerty v Rudolfinu, Praha: 27.6. a 28.6. 2017

Ida Kelarová a Čhavorenge budou opět koncertovat v pražském Rudolfinu spolu se členy České filharmonie, a to v rámci programu Kdo se bojí České filharmonie?

Benefiční koncert ve Vsetíně: 9.6. 2017

Čhavorenge budou společně s dětským souborem Hradišťánek a 40 vsetínskými romskými dětmi po dlouhých přípravách koncertovat za doprovodu členů České filharmonie v Kulturním domě ve Vsetíně. Koncertem vrcholí projekt Dva hlasy - jeden svět, v rámci kterého pracoval umělecký a vzdělávací tým spolku MIRET, z. s. se vsetínskými dětmi.

Benefiční koncert v Chrudimi 30.6. 2017 a ve Vysokém Mýtě 1.7. 2017

Pěvecký sbor Čhavorenge a 85 romských dětí z Chrudimska se pod vedením Idy Kelarové a jejího uměleckého týmu zapojí do evropského projektu spolu s Českou filharmonií. Od 23.2. 2017 na sobě budou intenzivně pracovat a jejich snahy pod odborným vedením Idy Kelarové a jejího týmu vyvrcholí dvěma koncerty za doprovodu členů České filharmonie.

 

Dva hlasy - jeden svět

Ida Kelarová ve spolupráci s Českou filharmonií realizuje celoroční program pro vsetínské romské a neromské děti nazvaný Dva hlasy - jeden svět (více)